Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

Wycieczka do Koszęcina


Gimnazjum Nr 1 w ZawierciuGimnazjum Nr 1 w Zawierciu

  
  
    We wtorek 29.03.11r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Koszęcina (siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”). Wyruszyliśmy o godzinie 9.00. Na początku Pan Leopold Stawarz uprzedził nas, że podróż będzie trwać 10 godzin (był to jednak żart). Dotarliśmy na miejsce w ciągu godziny. Zwiedzaliśmy ciekawe ekspozycje muzealne i oglądaliśmy piękne stroje ludowe z terenu Śląska, oraz różne przybory codziennego użytku. Dużą popularnością cieszyła się herbata „Śląska”, którą nas poczęstowano. Niektórzy brali ją garściami. Po „degustacji” zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.
    Najlepszym punktem wycieczki było przyglądanie się próbie zespołu tanecznego i wokalnego. Na początku niesamowite choreografie taneczne pobudziły naszą wyobraźnię, a potem piękna muzyka zadźwięczała w naszych uszach.
    Zaskoczenie było wielkie, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasze chórzystki mają zaśpiewać coś specjalnego. Bez wcześniejszych przygotowań wykonaliśmy utwór „Jesus Is The Answer” z Joanną Sabudą na czele.
    Po zwiedzaniu mieliśmy czas na odpoczynek w restauracji. W tym samym czasie, w pomieszczeniu obok, włączono film z występów zespołu „Śląsk”.
    W taki właśnie sposób zakończyła się wycieczka. Było bardzo miło, ciekawie i ekscytująco. Mamy nadzieję na więcej takich wypadów.

FuFu :D


do góry^

Start
Wydarzenia